Disney+ İçerisinde Bulunan En İyi Korku İçerikleri

Çıkışından 3 yıl sonra Disney+ sonunda ülkemize geldi. Disney, Marvel, Pixar ve National Geographic gibi firmaların bulunduğu aboneliğin içeriği oldukça geniş. Eğer Disney+’a abone olmayı düşünüyorsanız ve korku içeriği önerisi istiyorsanız işte onlardan bazıları.

American Horror Story

Her sezonu başka bir hikayeyi konu alan American Horror Story, ilk sezonunda lanetli bir ev üzerinden ilerleyerek, evin içinde bulunanların korkularını göstermekte. 2. sezonda ise hikayenin odağında bir akıl hastanesi var. Toplam 10 sezonu bulunan dizide, Sarah Paulson, Evan Peters, Emma Roberts gibi oyuncular rol almakta.

Buffy The Vampire Slayer

Buffy Summers, vampirler öncelikli olmak üzere kötülüklere karşı savaşmak zorunda olan genç bir kadındır. Sıradan bir yaşama sahip olmak istese de kaderinden kaçamaz. Dünyayı doğaüstü kötülüklere karşı savaşan Buffy, bu süreçte arkadaşlarının da yardımını alır.

Scream Queens

Yıllar önce bir kız yurdunda bir öğrenci bebeği kucağında ölür. Dekan yardımcısı Munsch ve bir grup öğrenci bebeği alır ve ölen öğrencinin bedenini gömerler. Yıllar sonra üniversitede arka arkaya işlenen cinayetlerin sorumlusunun o gece doğan bebek olduğunu düşünürler.

Alien ve Predator Serisi

Alien

Ridley Scott, James Cameron ve David Fincher gibi ünlü yönetmenlerin çektiği bilimkurgu serisidir. Görevinden dönen Nostromo kargo gemisi bir gezegenden sinyal alır. Gezegene giden ekip gezegende farklı yumurtalar keşfederler.

Predator

Bir grup asker Val Verde’deki isyancılar tarafından rehin tutulan bir resmi görevlinin kurtarılmasına öncülük etmek için CIA tarafından görevlendirilir. Bununla birlikte Termal görüntüleme ile onları izleyen neredeyse görünmez bir yaratık (Predator) tarafından izlendiklerinin farkında değillerdir.

The Signs

Basit bir çiftçi olan Graham Hess bir gün tarlasına yapılmış garip şekilleri keşfeder. Ardından kızı Bo’nun telsizinden uzaylıların iletişim sinyallerin bulurlar ve gerilim ondan sonra iyice artar.

The Village

Mutlu ve huzurlu görünen bir kasaba, aslında onu çevreleyen ormanın verdiği dehşeti yaşamaktadır. Ormanda, onlara korku dolu bir yaşantı sürdüren yaratıklar vardır. Bu yaratıklar ve kasabalılar arasında anlaşma vardır. Kasabalılar ormandan uzak durdukça yaratıklar da kasabaya bulaşmamaktadır. Ancak bir gün meraklı Lucius, ormanı keşfetmeye karar verir. Bu hareketi, taraflar arasındaki gizemli anlaşmayı bozacak ve yaratıkların kasabaya gelmesine sebep olacaktır.

14 Haziran’dan itibaren ülkemizde yayın hayatına başlayan Disney+’a buradan abone olabilirsiniz. Ayrıca, sinema ve dizi dünyasından son haberleri Twitter sayfamızdan takip edebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need.