KeyWe İnceleme

GELİŞTİRİCİ
Stonewheat & Sons
DAĞITIMCI
Fireshine Games, Sold-Out Software
PLATFORM
PC, Playstation, XBOX, Nintendo Switch
İNCELENEN PLATFORM
PC
ÇIKIŞ TARİHİ
16 Haziran 2020
FİYAT
STEAM: 40 TL
TÜR
Puzzle Platform, Co-op
Puanımız
9

Arkadaşınızla oynayabileceğiniz keyifli ve sevimli bir oyun mu arıyorsunuz? KeyWe bu ihtiyacı tam olarak karşılayabilen bir oyun. Yaşlı bir amcanın işlettiği bu postanede, çalışan kadrosu tamamen hayvanlardan oluşuyor. Amacınız ise Key ve We adındaki iki kivi kuşundan birini seçip size verilen çeşitli görevleri tamamlamaya çalışmak. Gelin bu görevlere biraz daha detaylı bakalım.

Mini Oyunlar

Oyun, mevsimler ilerledikçe mevsim temasına göre ufak ufak değişen birkaç mini oyundan oluşuyor. Mesela birinde ekranda gösterilen mesajı, oyun içindeki klavyeyi kullanarak yazmaya çalışıyorsunuz. Bir diğerindeyse kargo paketleyip mektupları alıcılarına yetiştiriyorsunuz. Tüm görevlerde olabildiğince verimli şekilde “oradan oraya” zıplamak ve koordinasyon en önemlisi. Nadiren de olsa bazı puzzleları çözmek için uğraşmanız gerekebilir ama merak etmeyin, kesinlikle bir puzzle oyunu kadar beyin yorucu değil.

Her seviye atladığınızda bir sonraki görevinizde yeni bir yaratıcı zorlukla karşılaşıyorsunuz. Bununla birlikte aynı görevi ardı ardına vermeyerek tekdüzelik önlenmeye çalışılmış. Bu konuda ne kadar başarılı olduğu tartışmaya açık olsa da bütün oyunu tek seferde bitirmek gibi bir amacınız yoksa pek de sorun olmuyor. Hiçbir görev aşırı zor veya imkansız değil. Hatta rekabetçi biriyseniz zamana karşı yarışmanın da ayrı bir eğlencesi var. Temelinde, KeyWe kelimenin tam anlamıyla bir “kooperasyon” oyunu. “Bu sefer sen mektupları yolla, ben de kutuları paketleyeyim” gibisinden iş ayrımı yapmayınca tatlı bir kaos çıkabiliyor.

Ana görevlerden sıkıldığınızda veya oyunun hepsini bitirdiğinizde ise mesai dışı görevlere atlayabilirsiniz. Bu kategoride ana görevlerden farklı birçok mini oyun seçeneği var. Mektup teslim etmek için devekuşu sırtında yarışabilirsiniz. Hatta Guitar Hero tadında bir mini oyunda yılbaşı müziği çalabilirsiniz.

Ödüller

KeyWe’yi, isterseniz süre kısıtlamasını hissetmeden rahatça oynayabilirsiniz. Eğer daha zorlayıcı bir deneyim tercih ediyorsanız görevlerinizi en kısa sürede tamamlamaya çalışmak daha eğlenceli olabilir. Ayrıca oyun size görev tamamlama sürenize göre ödül posta pulu veriyor. Posta pullarını kuşunuzun görünüşünü değiştirmek ve aksesuar satın almak için kullanabilirsiniz. Bu birbirinden sevimli itemlerden bazılarını ise sadece oyun içerisindeki küçük detayları tamamladığınızda kazanıyorsunuz.

Son Sözler

Keywe, kaosuyla da olsa, kusursuz bir görevin ortasındaki minik hınzırlıklarıyla da olsa sizi güldürmeyi başarıyor. İki taraf da mükemmel bir ritimde çalışıp altın posta ödülüne erişince gelen tatmin olma hissi de bağımlılık yaratıyor. Steam fiyatı ise böyle eğlenceli ve dolu bir içerik için aşırı uygun. Hatta KeyWe’den hızınızı alamazsanız Teleposta Turnuvası’na katıldığınız DLC’sine geçiş yapabilirsiniz. Hem biraz rekabetçi hem birlikte eğlence arayan arkadaşlara kesinlikle tavsiye ediyorum.

Dilerseniz God of War: Ragnarök incelememizi okuyabilir, Youtube ve Twitter üzerinden bizi takip edebilirsiniz.

KeyWe İnceleme
Sonuç Olarak
Takım işi yaparken güldüren için sevimli bir co-op. Birlikte eğlenceli anılar oluşturmak isteyen arkadaşlar mutlaka denemeli.
Oynanış
9.3
Hikaye
9
Grafik
8.5
Atmosfer
10
Müzik
8
Okuyucu Derecelendirmesi0 Oy
0
Artılar
Ne çok kolay ne de çok zorlayıcı.
Gerçek anlamda sevimli ve komik.
PC için fiyatı çok uygun.
Tek başınıza oynama seçeneği de var.
Eksiler
Kişiden kişiye göre mini-oyunlarda yeterli çeşitlilik olmayabilir.
Hala birkaç küçük bug çıkabiliyor.
9

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Oynanış
Hikaye
Grafik
Atmosfer
Müzik
Toplam Puan

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need.