Ocak Ayının İkinci Yarısında PC Game Pass

2023 yılının ilk ayının ortalarına geldiğimiz şu günlerde, Microsoft tarafından Game Pass kütüphanesinde yayımlanmayı bekleyen Starfield gibi büyük yapımları oynamak için biraz daha beklememiz gerekiyor. Microsoft, heyecanla beklediğimiz oyunların yanı sıra, bizlere bu ay kütüphaneye eklediği Monster Hunter Rise, Persona 3 Portable ve Persona 4 Golden gibi güzel sürprizler de yapıyor. Bunların yanı sıra her ayın 1’i ve 16’sında Game Pass kütüphanesinden birtakım oyunlar çıkarılıyor. Bu yazımla sizlere, kütüphaneye eklenecek ve kütüphaneden çıkacak oyunlar hakkında ön bilgi vermek niyetindeyim.

Monster Hunter Rise

Bu ay Game Pass’e eklenen Monster Hunter Rise, genel olarak avcılık merkezli, en fazla dört oyuncunun bir araya gelerek canavarları takım hâlinde yenmeye çalıştığımız, çok oyunculu görevler sunan aksiyon rol yapma oyunudur. CAPCOM’un en büyük markalarından biri olan Monster Hunter’a her oyuncunun bir şans vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Persona 3 Portable ve Persona 4 Golden

Yüzlerce saat zengin hikayeye sahip Persona oyunları; anime severler ve sıra tabanlı RPG oyunlarına aşina oyuncular için, uzunca bir süre oynanabilecek bir oyun serisidir. Henüz yeni eklenen bu oyunlar uzun oynanış saatleri vaadediyor; ancak Game Pass’te ne kadar duracağı belli olmadığı için oynamayı düşünüyorsanız çok bekletmemek gerekiyor.

Inkulinati

Görselliği ile öne çıkan Inkulinati 31 Ocak’ta Game Pass kütüphanesinde yerini alacak. Yaza Games tarafından geliştirilmekte olan oyunun yayımcılığını Deadalic Entertainment üstlenmekte. Yapay zekaya karşı sıra tabanlı düello şeklinde ilerleyen oyun ayın sonunda Game Pass kütüphanesinde olacak.

Telling Lies

Gelelim bu ay sonunda kütüphaneden çıkacak oyunların ilki olan Telling Lies’e. Oyun Şubat 2022‘de kütüphaneye eklenmişti. Bir yılın ardından Game Pass kataloğuna veda ediyor. Yaklaşık 5-6 saatlik bir oynanışa sahip olan Telling Lies gerçek oyuncular tarafından çekilmiştir. İnteraktif bir araştıma oyunu şeklinde ilerlemektedir. Sam Barlow tarafından geliştirilen oyun, bir yalanın etrafındaki yaşamları konu alıyor.

Taiko No Tatsujin

Basit bir ritim oyunu olan Taiko No Tatsujin, 2 tane notaya doğru zamanda basma şeklinde ilerliyor. 4 farklı zorluk seviyesi ve halihazırda yüzlerce anime müziği barındırmaktadır.

Worms W.M.D

Tek kişilik modu 30 bölümden oluşmakta ve yaklaşık 13 saatlik bir oynanış süresi var. Bunun yanı sıra 6 kişiye kadar multiplayer oynayabileceğimiz sıra tabanlı oyunu oynamak için acele edin. Çünkü 1 Şubat’ta kütüphaneden kalkıyor.

Donut County

Muhtemelen her mobil oyuncusunun oyun içi reklamlarda karşılaştığı oyunlardan biriyle karşınızdayız: Donut County. Kısaca söyleyecek olursak etrafındaki her şeyi yutarak büyüyen bir çukuru yönetiyoruz. Kafa dağıtmak için 10 dakika bakabileceğiniz bir oyun olmuş. Bununla birlikte 1 Şubat’ta Game Pass’ten kaldırılacağını hatırlatalım.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need.