Oyunların En Pahalı Koleksiyoncu Versiyonları

Bazı oyuncular için sadece oyunu oynamak yeterlidir. Kimileriyse oyuna fiziksel olarak da sahip olmak ister. Ancak bir kitle var ki oyunun fiziksel kopyasına sahip olması yetmez, daha fazlasına ihtiyacı vardır. İşte bu durumda onlara oyunların koleksiyoncu versiyonları yardımcı olmakta. Kimi firmalar var ki hayal gücünün sınırlarını zorlayıp ortaya çok iyi koleksiyoncu sürümleri çıkarmakta. Ama bu hayal gücünün bir bedeli var. İşte o koleksiyoncu sürümlerin en pahalıları.

Kingdom of Amalur: Reckoning Signature Edition – 275$

Kingdom of Amalur: Reckoning aslında çok bilinen bir oyun değil. Buna rağmen oldukça zengin içeriğe sahip bir koleksiyoner sürümüne sahip. Signature Edition olarak geçen versiyonu sadece 300 adet üretildi. İçerisinde McFarlane Toys tarafından üretilmiş imzalı bir Troll figürü bulundurmakta. Ayrıca Todd McFarlane ve Ken Rolston tarafından imzalı iki farklı çizim de içermekte. Bununla birlikte bir çok koleksiyoncunun favori ürünlerinden biri olan parşömene basılmış oyunun haritası da var. FRP oyuncularını da unutmayan şirket 7 farklı zar ve zarlar için taşıma çantası da eklemiş. Son olarak Amalur temalı 40 adet oyun kartı da bulunmakta. Koleksiyoncu sürümüyle ilgili daha fazla bilgiye ve görsellere buradan ulaşabilirsiniz.

Middle-Earth: Shadow of War: Mithril Edition – 300$

Oyun dünyasında Orta Dünya ile ilgili son gördüğümüz oyunlardan biri olan Shadow of War, hayranları tarafından pek beğenilmese de koleksiyoncu sürümü hayranlar için kaçırılmayacak bir fırsattı. Görkemli bir heykel ile gelen paketin içinden ayrıca Mordor’un kumaş bir haritası bulunmakta. Bununla birlikte oyundaki güç yüzüğü de pakette.

Dirt 3: Collectors Edition – 300$

Simülasyon yarış oyunları arasında en ünlülerinden biri olan Dirt serisinin üçüncü oyunu da en pahalı koleksiyoncu sürüme sahip oyunlardan biri. Listede en az içeriğe sahip olan bu sürümün pahalı olmasının sebebi özel olarak üretilmiş bir uzaktan kumandalı araba içermesi.

Resident Evil Revelations: Unveiled Edition Premium Set – 300$

Resident Evil serisi her oyununda hayranlarını şaşırtan koleksiyoncu sürümlerini satışa çıkartıyor. Bu sefer Revelations oyununda bulunan BSAA ekibinin kullandığı saati vermekte.

Assassin’s Creed Origins: Dawn of the Creed Legendary Edition – 800$

Yavaş yavaş içerik bakımından artışa geçmişken fiyatlar da 4 haneli sayılara yaklaşmakta. Assassin’s Creed serisinin Syndicate ile yeni bir oynanışa geçeceklerinin sinyalini verdikten sonra çıkan Origins oyunun koleksiyoncu sürümü oldukça dolu. Aşırı detaylı bir Bayek heykeli içermekte ve bu heykel tam 73 cm yüksekliğinde. Bu sürümü alabilen şanslı 999 oyuncu için kutudan 1-999 arasında numaralandırılmış bir sertifika çıkmakta. Reçineden üretilmiş kartal kafatası da kutunun içinde. Ayrıca oyunun diski için iki adet farklı steelbook içermekte.

Dark Souls 3 Prestige Edition – 800$

En ünlü soulslike oyunu olan Dark Souls serisinin son oyunu için oldukça epik bir sürüm çıkartmışlar. İlk olarak kutuyu açtığımızda karşımıza 40 cm boyutunda Lord of Cinder’ın reçineden üretilmiş oldukça detaylı bir heykeli çıkıyor. Bir tane heykeli yeterli görmeyen firma ayrıca 25 cm boyutunda Red Knight heykeli de veriyor. Kumaşa basılmış oyun haritası ve üçlemenin sanat kitabını da içermekte.

Resident Evil 6: Premium Edition – 1,300$

1,000 doların üstüne çıkan ilk oyunumuz Resident Evil 6. Serinin en kötü oyunu olmasına rağmen hayranların kesinlikle sahip olması gereken ürün içermesinden dolayı hayranların gönlünü almayı da başardı. Bu sürümü bu kadar pahalı yapan şey Leon Kennedy’nin oyunda giydiği ceket.

Grid 2: Mono Edition – 190,000$

Eğer dört haneli sayılar sizin için azsa karşınızda tam 190,000 dolarlık bir paket bulunmakta. Figürler ve kıyafetleri yeterli bulmayan firmamız trafikte sürülebilir gerçek bir araba vermekte. Tabi sadece araba yeterli olmaz ayrıca yarışçı kıyafeti ve kaskı da paketin içinde.

Dying Light: My Apocalypse Edition – 260,000$

Artık sınırları zorlayan şirketlere araba da yeterli gelmedi ki bu sefer de özel yapım bir ev vermekte. Aslında bu paket koleksiyoncu versiyonları arasında fiziksel ürünler dışında size özel eğitim de içermekte. Adında da anlaşılacağı gibi bu paket aslında kendi kıyamet senaryonuzu yaşamanızı sağlıyor. Zombilerden kaçmak için size özel verilen dersin yanında gece görüş gözlüğü de bulunmakta. Oyunu oynarken kullanmanız için de 2 adet Razer Tiamat model kulaklık da verilmekte. Son olarak da insan boyutunda zombi heykeli paketteki en değerli ürünlerden.

Saints Row 4: Super Dangerous Wad-Wad Edition – 1,000,000$

Absürt oynanışıyla bilinen ve sevilen seri olan Saints Row bu absürtlüğünü koleksiyoncu versiyonunda da korumakta. Evet yanlış okumadınız bu paketin değeri tam olarak 1 milyon dolar. Peki bu paketi bu kadar pahalı yapan şeyler neler dersiniz öncelikle Virgin Galactic tarafından uzay yolculuğuna çıkıyorsunuz. Bununla birlikte oyunun meşhur silahı olan Dub-Step silahının gerçek boyutunda replikasına sahip oluyorsunuz. Paketin ilginç içeriğinden biri de sizi rehine kurtarma simülasyonuna dahil etmesi. Yine oyunun içinde bulunan estetik cerrahi özelliğini gerçeğe taşıyarak sizin estetik cerrahi masraflarınızı karşılıyor. Bunun üstüne size özel casus eğitimi de verilmekte. O kadar şey yaptıktan sonra yorulduysanız sizi Dubai’deki Burj-Al-Arab’ın kral süitinde 7 gece dinlenme bekliyor. Eğer bu 7 gecelik dinlenme size yetmediyse birinci sınıf uçak biletiyle Dubai’den Washington’a bir uçuşunuz var. Washington’da Jefferson Hotel’de 1 hafta daha dinlenebilirsiniz. Paketin son içeriği de 1 adet Lamborghini Gallardo ve 1 adet Toyota Prius.

Geldik bir yazımızın daha sonuna, okuduğunuz için teşekkür ederiz. Ayrıca yerli stüdyo olan Cultic Games’in yeni oyunu Cats and the Other Lives’ın ön incelemesini buradan okuyabilirsiniz. Son olarak sinema ve dizi dünyasından haberleri Twitter sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need.