Prime Video Anime Önerileri

Prime Video öncelikle diziler ile çıkış yaptı. Fakat dizilerin yanında anime filmleri ve dizileriyle de büyük bir iz bıraktı. Sizler için izlenmesi gereken Prime Video anime içeriklerini listeledim. İyi okumalar!

Banana Fish (2018)

1 Sezon, IMDb: 8,3

Prime Video’nun en iyi ve duygusal animesi Banana Fish. Mangasından uyarlanan Banana Fish birçok anime severin favorisidir. İzledikten sonra derin bir iz bırakan animelerin başında gelen Banana Fish, savaş sonrası hastalanan abisi ile yaşayan 17 yaşında çete lideri olan Ash ve fotoğrafçılık yapan Eiji’nin arasındaki ilişkiyi anlatır. Ash küçükken Dino adlı bir mafya babasının onu bulup büyütmesi ile genç çetelerin başına geçer. İlk bakıldığında konu olarak çok esprisi olmayan bu anime aslında izleyicilerde ciddi anlamda duygusal izler bırakabiliyor. Anime normalde yaoi olarak planlandı fakat ekranlarda gözükmese de olayların arkasında gerçekleşen aşk ve duygusal yüzüyle bizim içimizde daha etkileyici bir iz bırakıyor.

Prime Video Banna Fish Anime

Grand Blue Dreaming (2018)

1 Sezon, IMDb: 7,9

Mangasından uyarlanan Grand Blue, tamamen eğlence üzerine yapılmış yaz ve eğlence animesidir. Lori 20 yaşında bir üniversite öğrencisidir ve amcasının dalış ürünleri sattığı dükkanı “Grand Blue’ya” taşınır. Taşınması ile eğlence başlar ve üniversite hayatında unutulmayacak anlar biriktirir. Grand Blue en eğlendiğim animelerden biridir. Bu tarz yapımlardan hoşlanıyorsanız izlemeniz gereken bir anime. Özellikle anime severlerin favorilerinden biri olan JoJo serisine sık sık atıfta bulunarak izleyicilerin kalbini çalmayı başarıyor.

Prime Video Grand Blue Anime

Wotaku ni Koi wa Muzukashii (Anime 2018)

1 Sezon, IMDb:7,6

Prime Video’nun bir diğer tavsiye edebileceğim eğlence animesi, Wotakoi: Love is hard for otaku. Klasik bir ofis hayatı düşünün. Toplumdaki normal bireylerin çalıştığı bir iş yeri ve sıradan günler. Birbirleri ile toplanınca pek de sıradan olmayan bu 4 arkadaşın hepsi otakudur (anime ve mangalara özel ilgi duyan kişiler). Aralarındaki dostluk, eğlence ve duygusal bağların da etkisi ile klasik ofis günleri daha eğlenceli hale gelir. Live action filmi olan animenin en iyi versiyonu bu diyebilirim. Bildiğimiz gibi bir sürü animenin filmi ve live actionı yapılıyor. Genellikle de orijinal animelerin klasik versiyonları daha başarılı oluyor. Bu durum bu anime için de bu geçerli. Eğlenceli bir gün için güzel bir tercih.

Prime Video Wotaku ni Koi wa Muzukashii Anime

Anime severler için Prime Video’da izlenmesi gereken animeleri listeledim. Aslında Amazon giderek daha çok yapım satın alıyor ve listeliyor. Bu animelere ek olarak Vinland Saga ve Dororo animeleri de eklenebilir. Herkese şimdiden iyi seyirler!

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need.