Star Wars: Visions hakkında yeni bilgiler ortaya çıktı

Yakın zamanda Disney+ servisinde çıkış yapacak olan Star Wars: Visions animesi hakkında yeni bilgiler duyuruldu. Toplamda 9 bölüm sürecek olan anime serisinin bölüm süreleri 13 ile 22 dakika arasında değişiklik gösterecek.

22 Eylül’de Disney+’da çıkış yapacak olan Star Wars: Visions animesi, her geçen gün bizleri heyecanlandırmaya devam ediyor. Yakın zamanda animenin tek bir film şeklinde değil, bölümlere yayılacağını öğrenmiştik. Şimdi ise bölüm sürelerinin standart olmayacağını, bölümden bölüme değişiklik göstereceğini öğrendik.

Star Wars: Visions için yapılan bir ön gösterimin ardından gazeteci Adam Frazier, bölüm sürelerinin 13 – 22 dakika aralığında olacağını Twitter hesabı üzerinden attığı bir tweet ile açıkladı. Ayrıca Frazier, 10 bölüm süreceği söylenen serinin 9 bölüme düşürüldüğünü de onayladı. Star Wars: Visions bize toplamda 2.5 saatlik bir deneyim vaat ediyor.

Geçen sene Disney Invester Day 2020’de yayımlandığı günden beri hayranları tarafından merakla beklenen Star Wars: Visions’ın çekimleri, Star Wars’tan ilham alan bir çok şirketin ortak yapımı olacak. Toplamda 9 bölüm sürecek olan seri üzerinde 7 farklı anime şirketi çalışıyor.

Neredeyse her bölümünü farklı bir yapım şirketi üstlendiğinden dolayı, her yeni bölümde bambaşka bir tarz ve hikaye anlatısı göreceğimizi düşünmek yanlış olmaz. Daha önce Netflix’te çıkış yapan Love, Death & Robots dizisinde de buna benzer bir uygulama görmüştük. Her bölümünde farklı bir animasyon ve çizim tarzına sahip olan dizi, çıkışında büyük ilgi görmüştü ve her bir bölümünde birbirinden bağımsız hikayeler anlatıyordu. Star Wars’da da durumun böyle olacağını söyleyen bir bilgi henüz elimize geçmese de beklentilerimiz bu yönde.

Star Wars: Visions bölümleri ve bölümleri yapan yapım şirketlerinin listesi:

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need.