The Game Awards Etkinliğinden Önemli İçerikler

Her sene düzenlenen ve yılın enlerinin seçildiği The Game Awards etkinliği bu yıl da oldukça hareketliydi. Bunun yanında etkinlikte oldukça güzel ve ilgi çekici oyunlar gösterildi. Başta PlayStation 5 özel oyunlarının PC’ye gelmesiyle beraber bazı sürprizler vardı.

Transformers: Reactive

Michael Bay’in 2007’de çektiği ilk film ile tekrar popülerleşen Transformers serisi 2023 yılında yeni filmiyle beraber yanında bir oyun ile geri dönüyor. Başta Batman Arkham Origins olmak üzere bir çok Gears ve Halo serisinde çalışmış olan Splash Damage tarafından geliştiriliyor. İlk bildiklerimiz oyunun “online” olacağı ve hem konsol hem de PC tarafında çıkacağı. Ayrıca 2023 yılında ilk betasının başlayacağı da açıklandı.

Horizon Forbidden West Burning Shores

2022’nin başında Elden Ring ile oldukça yakın bir zamanda çıkmasından dolayı arka planda kalan Horizon Forbidden West için yeni bir DLC duyuruldu. Bu sefer Aloy, Hollywood’a gidiyor. Burning Shores 19 Nisan’da sadece PlayStation 5 için yeni nesle çıkıyor.

Returnal PC

Yeni neslin başlangıcında PlayStation 5 için özel olarak çıkan Returnal, PC için geliyor. Henüz net bir tarih verilmese de 2023’ün başında çıkacak.

The Last of Us Part 1 PC

The Last of Us, 2013 yılında PlayStation 3 için çıktıktan sonra önce remastered sürümüyle PlayStation 4’e ardından remake sürümüyle PlayStation 5’e de gelmişti. Şimdi sıra PC’de. The Last of Us Part 1, PC için 3 Mart’ta çıkış yapacak. Ayrıca Steam üzerinden ön sipariş edebilirsiniz.

Hades 2

Supergiant Games tarafından geliştirilen ve başta Yılın Indie Oyunu gibi bir çok ödülü kazanan Hades’in yeni oyunu geliyor. İkinci oyunu da Supergiant Games tarafından geliştiriliyor. Bu sefer kadın karakterle yeni bir maceraya başlıyoruz. Hades 2, The Game Awards etkinliğinde hayranları için büyük bir sürpriz oldu.

Cyberpunk 2077 Phantom Liberty

Cyberpunk 2077 için çıkacak olan ilk DLC Phantom Liberty’den yeni bir fragman yayımlandı. Oyun çıkışında sürpriz bir şekilde duyurulan Keanu Reeves’ten sonra DLC için de Idris Elba oyuna geliyor.

Armored Core 6 Fires of Rubicon

Yılın Oyunu ödülünü kazanan From Software aynı zamanda törende yeni bir oyun duyurdu. PlayStation 3 ve Xbox 360 konsollar için çıkan Armored Core serisi geri dönüyor. Oynanışla ilgili bir bilgimiz olmasa da oyun 2023’te çıkacak.

Star Wars Jedi Survivor

Titanfall ardından Respawn tarafından geliştirilen ve Star Wars evreninde geçen Star Wars Jedi serisinin ikinci oyunundan ilk fragman geldi. The Game Awards öncesi oyunun gösterileceği açıklanmıştı. Oynanış görüntülerinin de olduğu fragmanda önceki oyuna göre oldukça geliştirme olduğu görülmekte. Hem ışın kılıcının düşmanlara verdiği hasar şekli hem de farklı ışın kılıcı kullanım şekilleriyle çok daha iyi bir Star Wars oyunu bizi beklemekte. Ayrıca fragmanda gösterildiği kadarıyla harita daha da büyütülmüş. Son olarak Star Wars Jedi Survivor 17 Mart’ta yeni nesil konsollar ve PC için çıkacak.

Death Stranding 2

Son olarak The Game Awards etkinliğin en büyük sürprizi Death Stranding 2. İlk Death Stranding ardından Kojima’nın farklı oyunlar için geliştirme çalışmalarına başladığı biliniyordu. Xbox sunumunda da gözüken Kojima, Xbox’a özel bir oyun geliştirdiğini duyurmuştu. Twitter üzerinden yaptığı garip paylaşımlar ile bir çok teorinin çıkmasına sebep olan Kojima, etkinlikte sonunda yeni bir oyun gösterdi. İlk oyundan tanıdığımız Norman Reedus ve Lea Seydoux da rollerini yineliyorlar. Ayrıca Elle Faning, Shioli Kutsuna ve Troy Baker’da oyunda bulunmakta. Klasik Kojima fragmanı diyebileceğimiz fragmanda oyunla ilgili henüz net bir bilgimiz yok.

Daha şimdiden Mart ve Nisan ayının bu kadar yoğun olduğunu düşünürsek 2023 oldukça dolu olacak gibi. Bakalım seneye The Game Awards etkinliğinde neler göreceğiz? Dead Space’in eski geliştiricisi Glen Schofield’ın yeni oyunu The Callisto Protocol’ün incelemesini buradan okuyabilirsiniz. Son olarak sinema, dizi ve oyun dünyasından haberleri Twitter sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need.