The Witcher 3 Yeni Nesil Sürümüne Sayılı Günler Kaldı!

CD Project RED, Witcher 3 ile dünya çapında ün kazanmayı başarmıştı. Gelin, 14 Aralık’ta çıkacak olan Withcer 3 yeni nesil güncellemesinin içerdiği şeylere bir bakış atalım.

Yeni Nesil Güncellemesiyle Birlikte Gelecekler

2020 yılında çıkan Cyberpunk 2077’den sonra CD Project RED gözlerden düşmüştü. Belki de kendisini kurtarmak için önündeki bir fırsat olan bu ücretsiz Witcher 3 yeni nesil güncellemesi, oyunculara temelde beş yeni şey sunmakta: yeni kamera açısı, konsol tarafında performans ve kalite modu, yeni gelişmiş görüntü kalitesi, fotoğraf modu ve yeni görevler.

CD Project RED yeni kamera açısının oyuna tazelik katması beklediğini söylüyor. Bir trivia bilgi olaraksa bu kamera açısının da aslında yanlışlıkla bulunduğunu aktardı.

Witcher 3 yeni nesil güncellemesinde konsollar için iki yeni mod ekleniyor: Kalite ve perfomans modları. Kalite modunda ışın izleme (RTX) açık olacak ve oyun 30 FPS değerine sabitlenecek. Performans modundaysa oyun 60 FPS olacak, ancak görüntüden taviz verilecek. Ayarlar kısmından bu iki mod arasında da geçiş yapabileceksiniz. “Kalite modunda dünya çok daha iyi gözükse de karanlık alanlarda performans modunun daha iyi bir görüntü sağladını düşünüyorum. Özellikle dövüşe girdiğim zaman kalite modunun 30 FPS kilidi gözüme çok battı. Sırf bu sebep bile beni performans modunu seçmeye itti.” diyor yeni nesil güncellemesini deneyimleyen Eurogamer yazarı Robert Purchese.

Yeni nesil güncellemelerinin olmazsa olmazı fotoğraf modu da bu güncellemeyle birlikte geliyor. Belki de kalite modunu açtırtacak en büyük sebep de bu olacak. Çünkü ışın izlemesiyle (RTX) birlikte manzaraların güzelliği kat ve kat artıyor.

CD Project RED, Netflix’te çıkan Witcher dizisinin zırhı ve yine Netflix dizisindeki bir sahnenin oyunda bir görev olarak bulunacağını da açıkladı.

Sistem Gereksinimleri

Yeni nesil güncellemesi deyince akla gelen ilk şey olan grafiklerde ise epey bir yenileme var. FSR 2.1 ve DLSS 3 desteğinin eklendiğini söyleyen CD Project RED, ışın izleme (RTX) özelliğinin de oyunda olacağını duyurdu. Oyun için gereken sistem gereksinimlerini yukarıda görebilirsiniz.

Ancak bu sistem gereksinimlerinin ana oyuna ait olduğunu da söylemekte fayda var. Yeni nesil güncellemesiyle birlikte ihtiyacın artması muhtemel.

Artist: Alena Aenami

The Witcher 3: Wild Hunt ve CDPR

The Witcher 3, CD Project RED’in açık dünya rol yapma oyunudur. Firmayı şu anda bulunduğu konuma getirmiştir ve oyuncuların sevgisini kazandırmıştır. Witcher 3, ikinci oyunun sonunda yaşanan olayların üzerinden altı ay geçtikten sonrasını konu alır. İkinci oyunun sonunda hafızasını kaybeden Geralt’ın hafızası bu oyunda yerine gelir. Hafızasını geri kazandıktan sonra Geralt, kayıp aşkı Yennefer’ın ve dünyanın kaderini değiştirebilecek güçte olan Ciri’nin peşine düşer. Ancak bu iş beklenildiği kadar kolay olmayacaktır; çünkü Wild Hunt da Ciri’nin peşindedir.

CD Project RED zamanla oyuna “DLC”ler ile birlikte yeni görevler ve hikayeler ekledi. Özellikle Blood and Wine DLC’si oyuncuların büyük beğenisini kazandı. Ayrıca CD Project RED’in Türkiye için uyguladığı uygun fiyat ve Türkçe dil politikasıysa Türk oyuncuların firmaya sahip çıkmasını sağladı.

Son Sözler

Eski nesil konsollarda da güzel gözüken oyunun yeni nesil güncellemesini oyuncular merakla bekliyor. CD Project Red’in The Witcher 3 yeni nesil güncellemesiyle ilgili paylaştığı bilgilerse bu merakı daha da körüklüyor. Ancak performans sorunlarının olup olmayacağı şu anda daha bilinmiyor.

Dilerseniz Lighthouse Keeper İnceleme yazımızı da okuyabilirsiniz. Bizleri sosyal medya hesaplarımız Twitter ve Youtube üzerinden de takip etmeyi unutmayın. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need.