The Game Awards Adayı Game Pass Oyunları

2022 bitmek üzereyken yılın son etkinliğine de sayılı günler kaldı. Geoff Keighley’nin yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptığı The Game Awards adayları geçtiğimiz gün açıklandı. Toplam 31 kategorinin bulunduğu törende adaylar arasında 14 oyun Game Pass kütüphanesinde bulunmakta. İşte yılın en iyileri arasına girmeyi hakkeden o 14 oyun.

Two Point Campus

İlk oyunumuz Sega’nın çok beğenilen oyunlarından Two Point Hospital’ın devamı olan Two Point Campus. En İyi Simülasyon/Strateji Oyunu adayı olan Two Point Campus’ın tek adaylığı bulunmakta.

Total War: Warhammer 3

Bir başka Sega oyunu daha adaylar arasında. 2016’da çıkan Total War: Warhammer serisinin üçüncü oyunu da Two Point Campus gibi En İyi Simülasyon/Strateji Oyunu kategorisinde aday.

Citizen Sleeper

Citizen Sleeper’da yıldızlararasında bulunan harap bir haldeki uzay istasyonu Erlin’s Eye’a gidiyoruz. Erlin’s Eye, kapitalist düzene sahip bir uzay istasyonu. Burada yaptığımız seçimlerle hayatta kalmaya çalışıyoruz. Citizen Sleeper, En İyi Mesaj Veren Oyun kategorisindeki önemli oyunlardan biri.

A Memoir Blue

Sırada başarılı yayımcı Annapurna Interactive’in bu seneki oyunlarından biri bulunmakta. Bir anne ve kızının hikayesini anlatan A Memoir Blue, oldukça hoş gözüken tasarımlara sahip. A Memoir Blue da En İyi Mesaj Veren Oyun kategorisinde aday.

Return To Monkey Island

1990 yılında çıkan ilk oyunuyla oldukça beğenilen Monkey Island, ilginç bulmacaları ve hikayesiyle geri döndü. Bununla birlikte Return to Monkey Island çıktığı ilk günden Game Pass’te bulunan oyunlardan. Oyunların daha geniş bir kitle tarafından oynanabilmesi için geliştirilen özellikler ve teknolojilerin bulunduğu Erişilebilirlikte İnovasyon kategorisinde aday.

Metal: Hellsinger

Bu sene çıkan Doom benzeri oynanışa sahip olan Metal: Hellsinger, En İyi Kayıt ve Müzik kategorisinde aday. İçinde Rock ve Metal dünyasının en iyilerinin bulunduğu oyunun oldukça güçlü rakipleri bulunmakta.

Scorn

İlk duyurulduğundan beri tuhaf ve mide bulandırıcı atmosferiyle dikkatleri üzerine çeken Scorn bu senenin en büyük hayal kırıklıklarından biriydi. Gösterilenin aksine kötü bir oynanışa sahip olmasıyla beraber Scorn, En İyi Sanat Yönetmenliği kategorisinde aday. Ayrıca incelememizi buradan okuyabilirsiniz.

Norco

Metin tabanlı yapısı ve hoş pixel grafikleriyle beraber Norco, Geography of Robots’ın ilk oyunu. Bu nedenle Norco, En İyi İlk Indie Oyun kategorisinde aday.

Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge

Beat’em Up türünde ve çok oyunculu desteğiyle oldukça beğenildi. Bu nedenle En İyi Aksiyon Oyunu ve En İyi Multiplayer Oyun kategorilerinde aday.

As Dusk Falls

As Dusk Falls’da iki ailenin 30 yıllık dram dolu hikayelerini seçimlerimizle yön veriyoruz. Arizona’nın küçük bir kasabasında başlayan aksilik dolu soygunla başlayan hikaye iki kategoride aday. İlk adaylığı Citizen Sleeper ve A Memoir Blue’nun da bulunduğu En İyi Mesaj Veren Oyun dalında. Diğer adaylığı ise Return to Monkey Island’ın da bulunduğu Erişilebilirlikte İnovasyon kategorisinde.

Immortality

Film oyuncusu olan Marissa Marcel’in üç farklı kaybolan filmlerini incelediğimiz oyun FMV türünde. Immortality, En İyi Oyun Yönetmenliği, En İyi Hikaye Anlatımı ve Manon Gage’in oyunculuğu ile En İyi Performans kategorilerinde aday.

Tunic

Bir tilkiyi kontrol ettiğimiz Tunic’te, eski güçler ve vahşi canavarlarla dolu bir evrende sırları çözmeye çalışıyoruz. Tunic, En İyi Indie Oyun, En İyi Aksiyon/Macera Oyunu ve En İyi İlk Indie Oyun kategorilerinde aday.

A Plague Tale: Requiem

Sıra listemizin son oyununda. İlk oyunuyla oldukça beğenilen devam oyunu listemizde en çok adaylığı bulunan oyun. En İyi Aksiyon/Macera, En İyi Kayıt ve Müzik ve En İyi Hikaye Anlatımı kategorilerinde adaylığı bulunmakta. Bununla birlikte Amicia karakterine hayat veren Charlotte McBurney, En İyi Performans kategorisinde de adaylığı bulunmakta. Son olarak en zor rakiplerinin olduğu ve en önemli ödül olan Yılın Oyunu ödülüne de aday.

The Game Awards adaylarını buradan görebilirsiniz ve oy verebilirsiniz. Bununla birlikte 8 Aralık’ta gerçekleşecek olan etkinlik için güncel haberleri Twitter sayfamızdan takip edebilirsiniz. Üstelik ödül törenini canlı olarak Twitch kanalımızda izliyor olacağız. Son olarak Twitch kanalımızı buradan takip edebilirsiniz.

Zeen is a next generation WordPress theme. It’s powerful, beautifully designed and comes with everything you need.